Interaktyvus žemėlapis
Ruduo 2020
Ruduo 2020

„Oi, kas sodai do sodeliai…“

Muziejaus sodai ir gėlių darželiai – ne tik puošmenos ir atokvėpio vietos, bet ir kultūrinio paveldo dalis. Kviečiame įvairiapusiškai pažinti senuosius muziejaus sodus ir augalus renginyje „Oi, kas sodai do sodeliai…“ rugsėjo 8 d. (trečiadienį) 11–18 val.!

Ruduo.sode.1

Ruduo sode, Aukštaitijos sektoriuje. Elenos Braziulienės nuotrauka. 

Renginį pradės Kauno valstybinio lėlių teatro spektaklis „Žalias žalias obuoliukas“, kuris bus rodomas 11 val. Klojimo teatre. Pagal S. Silverstein kūrinį („Dovanojantis medis“) pastatytame spektaklyje pasakojama apie neišmatuojamą medžio meilę mažam berniukui. Tai istorija apie stebuklingą žmogaus ir gamtos bei žmogaus ir medžio ryšį, pasiaukojančią daugystę. Lėlių teatro aktoriai per lėlę, žaismę ir gyvą bendravimą kviečia žiūrovus į susitikimą su gamtos esybe, per kurią atsiveria visi būties klausimai.

Kita renginio dalis prasidės 14 val. Aristavėlės dvare, čia galėsite išgirsti pranešimus kultūrinių augalų paveldo išsaugojimo tema. Bus pasakojama apie senuosius sodus ir vaismedžių veisles, kultūrinių augalų paveldą, gyvenamosios aplinkos augalinės įvairovės kūrimą. Šiuos mokymus organizuoja VšĮ „Gamtinės žemdirbystės institutas“ pagal projektą „Sėklų saugotojų telkimas muziejuose“, kurį finansuoja Šiaurės ministrų tarybos NORDPLUS programa.

Galiausiai nuo 16 val. kviesime paviešėti Aukštaitijos kaimo kiemuose. Čia galėsite pasivaikščioti po senuosius sodus, išgirsti pasakojimus apie tradicinius sodų vaismedžius ir augalus bei pasiklausyti sakmių, pasakų ir dainų, kuriose atsiskleidžia kitoks žvilgsnis į sodus. Dažname sode galima rasti bityną, tad ir čia atvykę galėsite susipažinti su bitininkyste, naudojamu inventoriumi. Žinoma, kviesime paragauti rudeninių sodo gėrybių – kompoto, įvairių uogienių ir obuolienių su varškės sūriu. Taip pat renginio metu galėsite įsigyti naujai išleistą ir papildytą Gražinos Žumbakienės knygą „Senieji Lietuvos gėlių darželiai. Kvapnūs, puošnūs, gydantys“!

Norint dalyvauti visose šiose pramogose, užteks įsigyti tik lankytojo bilietą!

Šis renginys yra dalis Lietuvos muziejų kelio renginių ciklo, kurio tema – „Kultūriniai kraštovaizdžiai: parkų ir sodų menas“. Šių metų programa skirta atgaivinti Lietuvos istorinių sodų ir parkų kultūrinę atmintį. Gamtos ir kultūros paveldą puoselėjančios institucijos kviečia į renginius visoje Lietuvoje – Žemaitijoje, Mažojoje Lietuvoje, Sūduvoje, Dzūkijoje ir Aukštaitijoje.

Renginiai spalį
P
A
T
K
P
Š
S
1
2
3
4
5
6789
10
11
12
13
14
15
16
17
18
1920212223
24
25
26
27
28
29
30
31
Smiley face

Partneriai ir rėmėjai

Malsena_logo 

 

kauno_diena

tau-lt

 

LRT_logo12aidaikitasp4mazas2017
Rumsiskiu_baldai_permatomas fonasLietuve.lt logotipas internetui

 

 


biodinamikos logo

husqvarna-comkaisiadorieciams-logo-tekstas 

Logotipas_Reformacijai500

Lietuvos_muziejai_logotipas_naujasLMA-logo-melynas

 

eeagrants-lttautinio kostiumo metaiLT100-tinklapiams-2
Kult_pav_skaitm_logo_lietuviskas_pakoreguotas_Ilogo_muzieju_kelias_2013_1_dlogo su seseliuETNO_logo_2013_PANTONE_2

 

Products12714-1000x1000-371510