Interaktyvus žemėlapis
Linos Jonikės paroda „Paslaptys II“
Medžio skulptūrų paroda
Padėk muziejui pakeisti rūbą!
Muziejus atidarytas

Muziejus 50-mečio proga surengė konferenciją

2016 metais Lietuvos liaudies buities muziejus mini įkūrimo 50-metį. Spalio 14 dieną šiai progai surengta konferencija „Muziejus po atviru dangumi: perspektyvos“. Konferenciją atidarė muziejaus direktorė Violeta Reipaitė, po kurios, Vytautas Stanikūnas, pirmasis muziejaus direktorius, pristatė savo knygą „Lietuvos kaimo trobesiai“.

 

Su jubiliejumi atvyko pasveikinti LR Kultūros viceministras Romas Jarockis, Kaišiadorių rajono meras Vytenis Tomkus, Etninės kultūros globos tarybos pirmininkas Virginijus Jocys, Rumšiškių seniūnė Eugenija Genevičienė ir kiti.

 

Konferencijoje pranešimus skaitė trys svečiai iš užsienio. Istorinių pastatų medinių konstrukcijų specialistas Douglass C. Reed iš JAV kalbėjo apie muziejų Europos muziejų po atviru dangumi kontekste, lygino jį su kitais aplankytais muziejais bei pasidalino savo asmenine patirtimi dirbant muziejų srityje JAV. Taip pat pažymėjo, kad Lietuvos liaudies buities muziejaus kūrėjai puikiai apgalvojo teritorijos išplanavimą – toks išdėstymas bei išlaikytas masteliškumas perteikia realistinį vaizdą.

 

Švedijos Jamtli muziejaus direktorius bei Europos muziejų po atviru dangumi asociacijos viceprezidentas Henrik Zipsane savo pranešime pabrėžė, jog muziejus yra ne tik pastatai ir darbuotojai, tačiau būtina prisiminti ir kitus biologinius išteklius – gyvūnus. Kaip pavyzdį pateikė Skanseno muziejų Stokholme su zoologijos sodu, kuris reprezentuoja Švediją ir sulaukia 1,3 milijono lankytojų per metus.

 

Pranešėja Elo Lutsepp, Kaimo architektūros centro vedėja, iš Estijos etnografinio muziejaus pasakojo apie muziejaus inovatorišką veiklą. Ji teigė, kad muziejus turi „išeiti“  iš savo ribų ir skleisti žinią apie save įvairiausiomis formomis. Pasak jos, labai svarbu tinkamai suformuoti žinutę, kuri ne tik būtų naudinga turinio atžvilgiu, bet kartu ir išlikti paslaptinga, pritraukianti atvykti į muziejų ir viską pamatyti.

 

Po pranešimų vyko diskusija apie muziejaus veiklos prioritetus, ateities perspektyvas ir kt. Forumą moderavo žurnalistas Virginijus Savukynas. Dėkojame pranešėjams ir visiems, kurie prisidėjo prie 50-mečio minėjimo.

 

Muziejaus 50-metį remia LR kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba.

 

Nuotr. Rimgaudo Žaltausko.

Renginiai gegužę
P
A
T
K
P
Š
S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Smiley face

Partneriai ir rėmėjai

Malsena_logo 

 

kauno_diena

tau-lt

 

LRT_logo12aidaikitasp4mazas2017
Rumsiskiu_baldai_permatomas fonasLietuve.lt logotipas internetui

 

 


biodinamikos logo

husqvarna-comkaisiadorieciams-logo-tekstas 

Logotipas_Reformacijai500

Lietuvos_muziejai_logotipas_naujasLMA-logo-melynas

 

eeagrants-lttautinio kostiumo metaiLT100-tinklapiams-2
Kult_pav_skaitm_logo_lietuviskas_pakoreguotas_Ilogo_muzieju_kelias_2013_1_dlogo su seseliuETNO_logo_2013_PANTONE_2

 

Products12714-1000x1000-371510