Baltarusijos valstybinis liaudies architektūros ir buities muziejus – vienintelis Baltarusijoje muziejus po atviru dangumi, dar kitaip vadinamas muziejumi-skansenu. Lyginant su analogiškais muziejais visame pasaulyje, Baltarusijos skansenas įkurtas gana neseniai – 1976 m. Muziejuje yra sukaupta 30 kolekcijų, kurias sudaro 24 000 muziejaus eksponatų. Pagrindinė muziejaus fondo dalis – ilgus metus trukusių ekspedicijų į įvairius Baltarusijos regionus rezultatas. Tai tradiciniai darbo įrankiai, žemės ūkio transporto priemonės, namų apyvokos daiktai, tautiniai kostiumai, tautodailės kūriniai, knygos, dokumentai ir pan.

Baltarusijos valstybinio liaudies architektūros ir buities muziejaus ekspozicija pristatoma trijuose ekspoziciniuose sektoriuose: „Centrinė Baltarusija“, „Paežerė“ ir „Padneprė“. Jie supažindina su istoriniais ir etnografiniais Baltarusijos regionais. Muziejaus sektorius sudaro daugiau kaip 25 XVIII a. – ХХ a. pirmosios pusės liaudies architektūros paminklai. Vakarų Polesės regionas kaip ekspozicinis sektorius kol kas nėra pristatytas Baltarusijos valstybiniame liaudies architektūros ir buities muziejuje. Bet muziejaus fonduose yra saugoma labai daug šio regiono daiktų, įgytų 1980-90-ųjų metų ekspozicijose.

Paroda „Vakarų Polesės vestuvės“ apima nuotraukų parodą „Ekspedicijų į Vakarų Polesę fotoeskizai“ bei autentiškus daiktus iš Baltarusijos valstybinio liaudies architektūros ir buities muziejaus drabužių, avalynės, galvos apdangalų, audinių, muzikos instrumentų kolekcijų. Kai kuriuos daiktus muziejus eksponuoja pirmą kartą.

Vakarų Polesė – savitas regionas Baltarusijos, Lenkijos ir Ukrainos teritorijoje. Baltarusijoje šis regionas driekiasi per Pripetės ir Vakarų Bugo upių baseinų teritoriją ir užima didžiąją Bresto srities dalį. Polesė yra unikali: būtent jos teritorijose iki šių dienų yra išlikusi įvairiapusė senovės kultūra: tautosaka, tradicijos ir papročiai, menai ir amatai.

Nuotraukų paroda „Ekspedicijų į Vakarų Polesę fotoeskizai“ supažindina su šio regiono kaimo kraštovaizdžiais, pastatų interjerais, gyventojų apranga. Nuotraukos buvo padarytos devintajame dešimtmetyje daugybės ekspedicijų į Bresto srities Pinsko, Drohičino, Stolino, Kobrino rajonus metu.

Antrojoje parodos dalyje galima susipažinti su pagrindiniais Vakarų Polesės vestuvių elementais. Vestuvės prasidėdavo apeigomis nuotakos namuose (piršlybos, užgertuvės, jaunosios pasodinimas ant duonkubilio, pasiruošimo šeštadienis, pyragų kepimo apeigos), pasiekdavo savo kulminaciją (vestuvinis stalas ir sutuoktuvės) ir baigdavosi ritualais jaunikio namuose (jaunųjų sutiktuvės, nuotakos kraičio audinių demonstravimas, „antklodės nuėmimo“ apeigos). Šioje parodos dalyje ypatinga vieta yra skirta unikaliems šventiniams tautiniams kostiumams – ХІХ a. pabaigos ir ХХ a. vidurio Vakarų Polesės „strojams“.

Vestuvių apeigos – vienos seniausių, lyriškiausių, gražiausių baltarusių apeigų. O senovinius linkėjimus jauniesiems galima panaudoti ir šių dienų vestuvėse:

– Kad nuotaka būtų bagota ir priekyje kuprota!

– Kad būtų tiek dukrelių, kiek namuose lentelių, o sūnelių – kiek namuose šakelių!