Interaktyvus žemėlapis
Zoline
„ŠIMTMEČIO ASMENYBĖS MUZIEJAUS EKSPOZICIJOSE“
Senosios medinės prakartėlės iš Lietuvos bažnyčių

Knygynas

Lietuvos istorijos ir etnografijos leidinių knygynas pradėjo savo veiklą 1995 m. Lietuvos liaudies buities muziejuje veikia nuo 2000 metų.

 

Tai vienintelis ne tik Lietuvoje, bet ir Rytų Europoje specializuotas knygynas, kuriame surinkti Lietuvos istorijos, archeologijos, senosios baltų pasaulėžiūros, architektūros, liaudies meno, liaudies tekstilės, keramikos, medžio dirbinių, skulptūrų, kraštotyros, mūsų krašto gamtos, mitologijos, etnologijos, lituanistikos, etnografinės muzikos tiek naujausi, tiek antikvariniai leidiniai.

 

Knygyne yra pats gausiausias Lietuvoje etnografinės muzikos garso publikacijų skyrius: CD ir MC su įvairių etnografinių ansamblių, mūsų krašto regijonų liaudies dainų, etnografinės muzikos kapelijų, liaudies muzikantų, sutartinių įrašais. Taip pat DVD apie baltų kalendorines šventes, tautinį kostiumą, kulinarinį paveldą, kryždirbystę, medinę architektūrą, amatus, papročius ir kt.

 

Mūsų knygynas dirba Lietuvos istorijos ir etnografijos populiarinimo srityje ir čia vyksta lankytojams skirti edukaciniai pokalbiai apie senąjį baltų paveldą. Nuo rudens įsigysime projektorių ir demonstruosime įvairią vaizdo medžiagą paremtą naujausiais mūsų praeities tyrinėjimais.

 

Nuo 2009 m. kuriu laidas „Mūsų praeities beieškant“ „Init“ didžiausioje Lietuvoje kabelinėje televizijoje apie baltų praeitį ir tų laidų medžiagą imsime rodyti muziejaus svečiams gausiau lankomomis dienomis.

 

Mus rasite sektoriuje „Miestelis“.

 

Knygyno darbo laikas:

  • vasarą dirbame kasdien, be išeiginių nuo 11 iki 18 val.
  • Balandžio, gegužės, rugsėjo ir spalio mėnesiais dirbame tik šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 11 iki 18 val. bei darbo dienomis tik tada, kai muziejuje lankosi užsienio turistų ekskursijų autobusai. Tomis dienomis dirbame nuo 11 iki 14 val.

 

Kviečiame muziejaus lankytojus apsilankyti mūsų knygyne. Būsite ne tik supažindinti su lentynėlėse surinktais leidiniais, bet ir išgirsite įdomių pasakojimų apie mūsų senąją praeitį. Pasinaudokite šia siūloma galimybe sužinoti apie naujausius baltų praeities tyrimus.

 

 

 

Leopoldas Krušinskas

Lietuvos istorijos ir etnografijos leidinių knygynas
tel. 8 684 49480

el. p. knygynas@etnografija.lt
skype: leopoldask

 

Nuotr. dail. Virginijaus Kašinsko

Renginiai rugpjūtį
P
A
T
K
P
Š
S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Partneriai ir rėmėjai

110610_TV3_Logo_RGBMalsena_logo

 

 

 

kauno_diena

tau-ltaidaikitasp4mazas2017
Rumsiskiu_baldai_permatomas fonas

 

Lietuve.lt logotipas internetui 


biodinamikos logo

husqvarna-comkaisiadorieciams-logo-tekstas 

Logotipas_Reformacijai500

Lietuvos_muziejai_logotipas_naujasLMA-logo-melynaseeagrants-lttautinio kostiumo metaiLT100-tinklapiams-2
Kult_pav_skaitm_logo_lietuviskas_pakoreguotas_Ilogo_muzieju_kelias_2013_1_d logo su seseliu