LIETUVOS LIAUDIES BUITIES MUZIEJUS - Naujienos
LTIENGIRUIDE Neįgaliems Svetainės medis Klauskite LIETUVOS LIAUDIES BUITIES MUZIEJUS
Svetainės medis |Klauskite |Įdomu |D.U.K. |Lankytojų atsiliepimai |Parama |Padėka |Neįgaliesiems |Dokumentų formos

 

 

 

Renginių kalendorius
tarp
2015 metų rugsėjis
Pr A T K Pn Š S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
tarp
Naujienų prenumerata:
tarp
tarp
Apklausa
Ar lankotės muziejaus renginiuose?
tarp

 

 

 

Svetainė atnaujinta: 2015-09-01 10:53
Naujienos

 

Pristatyta duonos paroda 2015.08.28
Klaipėdos rajono meras Vaclovas Dačkauskas ir LLBM Buities, verslų ir amatų skyriaus vedėja Janina Samulionytė
Klaipėdos rajono meras Vaclovas Dačkauskas ir LLBM Buities, verslų ir amatų skyriaus vedėja Janina Samulionytė

Praėjusį ketvirtadienį Agluonėnų etnografinėje sodyboje atidaryta Lietuvos liaudies buities muziejaus paroda „Lietuvių duona. Su savo kepalėliu visur stalą rasi“. Parodos atidaryme dalyvavo Klaipėdos rajono meras Vaclovas Dačkauskas, jo pavaduotoja Violeta Riaukienė, Gargždų krašto muziejaus direktorė Sigita Bučnytė, nemažas būrys agluonėniškių ir svečių. Parodą pristatė LLBM Buities, verslų ir amatų skyriaus vedėja Janina Samulionytė. Nuotraukos

img   Plačiau
Nuteistiesiems surengtas etnografinis protų mūšis 2015.08.28

Pravieniškių pataisos namuose-atviroje kolonijoje rugpjūčio 27 d. Lietuvos liaudies buities muziejus surengė protų mūšį, skirtą Etnografinių regionų metams paminėti. Protų mūšyje teko atsakinėti į klausimus iš etnografijos srities. Žaidime dalyvavo ir varžėsi keturios nuteistųjų komandos. Buvo surengti šešis turai, kurie buvo sudaryti iš dviejų bendrųjų, švenčių ir papročių, „pasuk galvelę“, vaizdinių bei video klausimų.

img   Plačiau
Duonos paroda bus eksponuojama Agluonėnų etnografinėje sodyboje 2015.08.25

Pasiruošiamieji darbai parodai Lietuvių duona. Su savo kepalėliu visur stalą rasi” jau įsibėgėjo. Parodos ekspozicija bus išdėstyta išnaudojant visą Agluonėnų etnografinės sodybos klojimo erdvę. Tokios didelės kilnojamos parodos Agluonėnų etnografinėje sodyboje dar nėra buvę! Nepraleiskite progos jos pamatyti. Atidarymas vyks ketvirtadienį 18 val., Aukštujų g. 5, Agluonėnai, Klaipėdos r. Išsamiau apie parodą

Šeštadienį muziejuje įvyko penktasis Kaišiadorių rajono verslininkų sąskrydis 2015.08.25
Nuotr. Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centro
Nuotr. Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centro

Sąskrydį organizavo Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centras su savivaldybe. Pagrindinis partneris – Lietuvos liaudies buities muziejus, renginį vedė Valentas Pilionis. Pienininkų”, Malūnininkų” ir Ruginių” komandoms buvo paruošta 11 rungčių: komandos baidyklės kūrimas, orientacinis žaidimas po muziejaus teritoriją, šienavimas, etnografinė viktorina, šiaudabolas, karvės melžimas, žolelių atpažinimas, malkų skaldymas, kultūrų atpažinimas, pagalvių ir čiužinių gamyba ir kimšimas. Etnografinę viktoriną pravedė LLBM darbuotojos Janina Samulionytė ir Jovita Skardžiūtė. Žolelių atpažinimo rungtį – LLBM žolininkė Gražina Žumbakienė. Po įnirtingos kovos I vietą laimėjo Ruginiai.

img   Plačiau
Muziejuje lankėsi kultūros ministras Šarūnas Birutis 2015.08.21

Natūralioje gamtinėje aplinkoje veikiančio Lietuvos liaudies buities muziejaus pagrindinis tikslas – sudominti ir šviesti žmones, kad jie žinotų lietuvišką buitį, nepamirštų senųjų tradicijų. Tai pabrėžė kultūros ministras Šarūnas Birutis, rugpjūčio 20 dieną lankydamasis Rumšiškėse įsikūrusiame muziejuje. 

img   Plačiau
Dviračių žygis - rugsėjo 5 d. 2015.08.20

Tai jau penktasis dviračių žygis muziejuje! Pirmasis dviračių žygis buvo skirtas kultūros veikėjo, žurnalisto, keliautojo Mato Šalčiaus 1911 m. atliktam žygiui aplink Lietuvą atminti, žymint 100 – ąsias žygio metines. Tęsiant tradiciją, Lietuvos liaudies buities muziejus rugsėjo 5 dieną (šeštadienį) kviečia pažinti etnografinius regionus su dviračiu! Startuosime 12 val. nuo muziejaus ūkinių vartų, apvažiuosime Aukštaitijos gatvinį rėžinį kaimą ir vienkiemį, suksime į Dzūkijos bendrę ir aplankysime sodybą, kurioje apsistodavo gamtininkas prof. Tadas Ivanauskas. Žygio dalyviai susipažins su Suvalkijos sodyba, pasuks link Žemaitijos, ten pat aplankys apžvalgos bokštą, nuo kurio atsiveria nuostabus Kauno marių vaizdas. Galiausiai finišuos muziejaus miestelyje. Atgavę jėgas dviratininkai bus kviečiami dalyvauti įvairiose dviračių rungtyse. Nugalėtojų lauks prizai!

img   Plačiau
A. Šileikos prieverpsčių parodos pristatymas 2015.08.18

Kviečiame į Albino Šileikos prieverpsčių parodos atidarymą, kuris vyks rugpjūčio 21 d. (penktadienį) 13 val. Lietuvos liaudies buities muziejaus miestelyje, Ugniagesių stoginėje. Albinas Šileika yra Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Operatyvaus valdymo skyriaus pareigūnas, savo laisvalaikį atiduodantis didžiąjam pomėgiui – drožybai. „Medžio drožyba – tai senas amatas ir tik nuo mūsų pačių priklauso, kiek mes galime tęsti senąsias tradicijas, išlaikant tautinį paveldą bei jo autentiškumą. O pati kūryba – tai atgaiva sielai, ir senųjų amatų puoselėjimas“, – teigia Albinas.

img   Plačiau

 

LIETUVOS LIAUDIES BUITIES MUZIEJUS - L. Lekavičiaus g. 2, Rumšiškės

Administracija:

J.Aisčio g. 2, LT-56335, Rumšiškės, Kaišiadorių r. Įstaigos kodas: 190757221
Tel. (8~346) 47233 (direktorius), El. paštas direktorius@llbm.lt
Kasos:  (8~346) 47237

 

Edukacijų ir renginių skyrius:

Tel. (8~346) 47392
Faksas (8~346) 47120
El. paštas
info@llbm.lt

 

  

 

Interneto svetainių kūrimas optimizavimas seo paslaugos web design
Interneto svetainę sukūrė