Interaktyvus žemėlapis
Gandrinės Lietuvos liaudies buities muziejuje
Sasnavos senosios bažnyčios ir jos interjero atkūrimas
žaidimas

DAILININKĖS IRENOS JAUNIŠKIENĖS ŠIAUDINIAI SODELIAI KALĖDŲ EGLUTEI

 

Irena Jauniškienė gimė Kaune, 1977 m. baigė tuometinį Kauno S. Žuko taikomosios dailės technikumą, įgydama meninio apipavidalinimo specialybę. Nuo 1975 m. pradėjo dalyvauti bendrose parodose, o nuo 1993 m. – rengti autorines parodas Lietuvoje ir užsienio šalyse. Nuo 1976 m. menininkė yra Lietuvos tautodailininkų sąjungos narė,  o 2005 m. autorei suteiktas Lietuvos meno kūrėjo statusas.

Irena Jauniškienė dirbo ir dirba įvairiose dailės srityse, tačiau dailininkės talentas ypatingai pasireiškė ten, kur buvo būtinas išskirtinis  kruopštumas, preciziškumas ir kantrybė. Autorė gerai žinoma kaip sudėtingiausių papuošalų iš karoliukų kūrėja. Taip pat vieni iš menininkės rankomis kuriamų stebuklų – ažūriniai, skirtingiausių raštų ir spalvų, plokštuminiai ir erdviniai popieriniai žaisliukai Kalėdų eglutėms.

Labiausiai menininkę išgarsino kūrybos sritis, kurioje ji neturi konkurentų, tik sekėjus – tai margučių dekoravimas. Autorė pirmoji Lietuvoje sukūrė kiaurapjūvius, ažūrinius margučius, įvaldė ir užpatentavo per kelis dešimtmečius sukurtas originalias autorines margučių dekoro technikas. Žmonės, parodose išvydę I. Jauniškienės margučius, negali patikėti, jog taip dekoruoti tikri, o ne porcelianiniai kiaušiniai.

Parodos „Senosios medinės prakartėlės iš Lietuvos bažnyčių“ kalėdinės eglutės papuošimui I. Jauniškienė maloniai sutiko muziejui paskolinti dar vienos savo pamėgtos ir išskirtinio kruopštumo reikalaujančios kūrybos srities vaisius – kalėdinių šiaudinių sodelių, suvertų iš ploniausių smilgų stiebelių kolekciją, kurtą kelis dešimtmečius.

Prakartėlių ekspozicijos kalėdinę eglutę papuošti iš šiaudelių suvertais sodeliais nebuvo tik stilistiškai tinkamas, bet ir gilesnis, prasminis pasirinkimas, nes kabantis šiaudinis sodas lietuvių tautos kūryboje visada turėjo ne vien dekoratyvią, bet ir sakralią reikšmę, atliepiančią šv. Kalėdų stebuklui.

cats eglute

Renginiai kovą
P
A
T
K
P
Š
S
12
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Smiley face

Partneriai ir rėmėjai

Malsena_logo

 

 

 

kauno_diena

tau-ltLRT_logo12aidaikitasp4mazas2017
Rumsiskiu_baldai_permatomas fonas

 

Lietuve.lt logotipas internetui 


biodinamikos logo

husqvarna-comkaisiadorieciams-logo-tekstas 

Logotipas_Reformacijai500

Lietuvos_muziejai_logotipas_naujasLMA-logo-melynaseeagrants-lttautinio kostiumo metaiLT100-tinklapiams-2
Kult_pav_skaitm_logo_lietuviskas_pakoreguotas_Ilogo_muzieju_kelias_2013_1_dlogo su seseliu ETNO_logo_2013_PANTONE_2